Минулих вихідних відбувся перший Kyiv Comic Con. Гроші на проведення фестивалю збирали з хати по нитці через Спільнокошт майже рік і таким чином нарешті вдалося втілити давню мрію українських ґіків.
Якщо хто не знає, то це велетенський захід котрий має на меті об’єднати всіх ґіків в одну велетенську родину, розказати та показати їм багато цікавого. Редакція PlayUA не могла проігнорувати факт існування такого чуда.
Потрапивши досередини, ми (Віталій Тарнавський та Аліна Нікуліна) одразу ж побігли до різних крамничок, що пропонували тони різноманітного товару, на різний смак. Власне більшість відвідувачів заходу цим переважно і займалися увесь час. Там були і фігурки персонажів, і всякі комікси та інші книжки. Але на цьогорічній Kyiv Comic Con були й інші цікавинки.
У косплейному царстві
На захід з’їхалися косплейники з усієї України. Якість і кількість косплею приємно вразила. Такого масштабного збіговиська фантастичних персонажів Київ ще не бачив. Одних лише Докторів Хто набралося невеличке військо. Другий за популярністю образ — головний герой інтернет-хіта Kung Fury. Особисто я нарахувала аж п’ять найкрутіших у світі копів. Окрім майстрів кунґ-фу, Comic Con охороняв цілий десант Зорефлоту з культового серіалу Star Trek.
Хоч участь акторки Кетрін Винник так і не підтвердилася, відважна войовниця Лаґерта з серіалу «Вікінги» все ж відвідала Kyiv Comic Con. Також, там був її колишній чоловік Раґнар Лодброк, хоч і прийшов окремо. Певно, щоб нова жінка не ревнувала. А от хала Дроґо на фестивалі бачили в компанії аж трьох Дейнеріс Тарґаріен.
На жаль, у мене (Аліни Нікуліної) не вистачило часу й креативу зробити собі якийсь епічний костюм, тому на фестиваль я прийшла в образі зірки інтернету Ностальгійного Критика. Спочатку, думала, цей косплей взагалі ніхто не впізнає, але насправді довелося побігати з пістолетом за нахабами, які кричали мені: „Бет-кредитка!“
Ґіківська мішанина
На цьогорічний Comic Con свою нову гру I AM ZOMBIE привіз Марк Рейн Гаґен, автор Vampire: The Masquerade. Кожен охочий міг пограти в неї у залі настілок з самим Марком, який, до слова, виявився дуже приємним дядьком і радо фотографувався та спілкувався з відвідувачами фестивалю.
Майже годину Марк відповідав на запитання публіки, заодно проспойлеривши ще не випущений епізод «Гри престолів». Поділився найближчими планами на життя. Марк ще не раз заїде в Україну, він її дуже любить.
Крім того, учасники Kyiv Comic Con змогли першими побачити ексклюзивні матеріали до української екранізації коміксів «Максим Оса: Людина з того світу», прем’єра якої відбудеться у 2016 році. Після презентації відбулося спілкування з творцями фільму, на якому один учасник творчої групи навіть проспойлерив ненароком одну з основних сюжетних ліній.
В рамках фестивалю відбулась презентація рольової гри Neverwinter: Before the Dawn. Це не нова комп’ютерна гра, а так звана РГЖД (рольова гра живої дії). Нам пообіцяли збудувати ціле місто у Київській області, розраховане на 300 осіб, захопливий сюжет та багато цікавинок. Тож беріть свою зброю і очікуйте літа 2016 року.
Два дні поспіль відбувався турнір з Mortal Kombat X, правда коли я (Віталій Тарнавський) прийшов туди записатись, то вже всі місця були зайняті.
Балакучі голови
На жаль чимало хороших лекцій відбувались одночасно, і треба було вибирати, що важливіше. Тож спершу я (Віталій Тарнавський) потрапив на презентацію мультиплікаційного фільму «Наша Файта», котрий має на меті показати нам життя людей Закарапаття і робить це у манері американських мультфільмів, як «Сімпсони», «Ґріфіни» тощо. Цей мультфільм просто порвав залу. Дотепний гумор і стильна мальовка викликали тільки хороші емоції. А сценка про батька голуба, котрий випадково вбив сина веселить мене досі.
Пощастило відвідати і лекцію Володимира Арєнєва. Він розповідав, як створити персонажа у літературі, які з цим можуть бути проблеми, і як їх перебороти. У кінці лекції він презентував свою нову книгу, назву якої я не розчув через поганий звук, а її перший розділ мали розіграти на благдійному аукціоні на закінченні фестивалю.
Темний бік сили
Хочеться висловити купу матюків щодо організації. Передусім неправильно підібрана будівля, яка не вміщала в собі такого натовпу. Це стало причиною кілометрової черги в перший день, котра просувалась зі швидкістю бухого равлика на 30 градусній спеці. Проблеми на деяких лекціях — як то відсутність паперу на лекції Володимира Арєнєва, котрий потім замінили старими плакатами, та ще оберемок дрібниць недопрацювань (дві цікаві лекції одночасно), котрі, я впевнений, наступного разу будуть виправлені, але залишили в моїй душі трішки смутку.
Попри всі недоліки Kyiv Comic Con 2015 виявився великою і цікавою подією, хоч і без чіткого розмежування усього цікавого. Маймо надію, що наступного року фестиваль повториться, але в більшому приміщенні і хоча б не з гіршим наповненням (а ліпше з кращим).
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!